Dnes začíná Týden rané péče. Co znamená „raná péče“?

Narození dítěte je krásná, ale zároveň náročná událost pro každou rodinu. A co teprve, když se vám narodí dítě s postižením, dítě, které kromě obvyklé péče, potřebuje ještě péči speciální?

Pro rodinu je tato zpráva často jako hození do ledové vody. Cítíte se být sami, často zoufalí a v nové situaci ztraceni. Čeká vás spousta důležitých rozhodnutí. A co v tuto chvíli potřebujete nejvíce? Někoho, s kým můžete tuto situaci sdílet. Kdo rozumí tomu, jak se cítíte. Kdo vám poradí a pomůže.

A právě to je raná péče! 


Je to váš průvodce v této nové situaci. Pomůže vám zorientovat se, ať se můžete správě rozhodnout, jak dál. Díky pomoci rané péče nemusíte načítat spoustu informací, ale tento čas věnovat svému dítěti a sami sobě. Představí vám speciální služby, pomůcky, metody, terapie, rehabilitace. Pomůže se sháněním financí, propojí vás s odborníky i s ostatními rodinami, se kterými můžete tuto situaci sdílet.


Protože když můžete náročnou situaci sdílet s někým, kdo pochopí, jak vám je a co potřebujete, stává se mnohem jednoduší.


Aby se informace o této službě dostala ke všem rodinám, které ji potřebují, je nezbytné, aby o ní věděla široká veřejnost. A právě proto probíhá tato kampaň – Týden rané péče. V rámci něj pro vás kolegové ze Slezská diakonie - Úsek Brno připravili na našem pracovišti Obilní trh výstavu, která tuto jejich službu představuje. Příští týden se pak výstava uskuteční na našem druhém pracovišti v Bohunicích.


Online se můžete s jejich službami seznámit na webu: https://www.sdbrno.cz/sluzby/rana-pece/ nebo v následujícím video-spotu: https://www.youtube.com/watch?v=lDhvwogXioo 

Všechny aktuality