Objasňovali jsme právní rámec porodů v podcastech Na kávu s ombudsmanem

U příležitosti Mezinárodního dne porodních asistentek, který připadl na 5. května 2022, vyšel další díl podcastu Na kávu s ombudsmanem s názvem „Porody – Časté právní problémy a stížnosti“. 

Podcastový seriál Na kávu s ombudsmanem existuje od roku 2020 a vychází zhruba jednou za jeden nebo dva týdny. Náměty na jednotlivé díly vycházejí z potřeb občanů, které jsou zasílány na adresu podcasty@ochrance. Cílem podcastu je vysvětlovat problematiku oblastí, kterými se Kancelář veřejného ochránce práv zabývá, a usnadňovat lidem orientaci v těchto nejrůznějších sférách. 

V tomto již 63. dílu podcastové série se do popředí dostala otázka porodů. Na otázky týkající se právního rámce porodu a případná úskalí, která mohou nastat, odpovídají Mgr. Petra Dostálová z Kanceláře veřejného ochránce práv Ombudsman a PhDr. Miloslava Kameníková, vedoucí Centra porodní asistence u nás na Gynekologicko-porodnické klinice při FN Brno.

 Je hrozně důležité se navzájem slyšet. To je základem dobré péče.

PhDr. Miloslava Kameníková, vedoucí Centra porodní asistence

63. díl podcastu na téma „Porody – Časté právní problémy a stížnosti“ si můžete pustit na: 

Dále jsou podcasty dostupné na všech běžně používaných podcastových aplikacích (https://anchor.fm/nakavusombudsmanem).

Miloslava Kameníková v podcastu Na kávu s ombudsmanem

Na tento podcast pak navazoval 69. díl podcastové série s titulem "Přítomnost u porodu a její úhrada", kde PhDr. Miloslava Kameníková objasňovala problematiku dorpovázejících osob u porodu.

Ve FN Brno mohou rodící ženu odprovázet až dvě osoby. Tato služba není nijak zpoplatněna – vychází z naší snahy vyjít ženám vstříc a dopřát jim možnost porod prožít co nejvíce dle svých přání a představ.

69. díl podcastu na téma "Přítomnost u porodu a její úhrada" si můžete pustit na: 

Všechny aktuality