Bc. Míša Černá

Pracoviště Obilní trh

Zrození nového života je pro mě ten nejkrásnější okamžik a právě proto jsem si tuto práci vybrala. Je pro mě posláním. Moc ráda vás provedu vaším porodem, abyste si tento okamžik užili naplno a měli na něj ty nejlepší vzpomínky. Mám několikaletou praxi v práci porodní asistentky a sama jsem maminkou dvou chlapců. Tato zkušenost byla tou nejcennější a v mnohých ohledech změnila můj pohled na samotný proces porodu.

Porod je něco přirozeného a i tak se dá vést a respektovat jej. Zároveň ale mohou nastat situace, kdy je nutné zasáhnout, ať už více či méně a i v těchto chvílích jsem připravená reagovat. Jsem flexibilní a přizpůsobím se vašim přáním. Zároveň vám ráda poradím a navedu tou správnou cestou tak, aby prožitek z vašeho porodu byl co nejkrásnější, i když zrovna nedopadne přesně podle vašich představ.

Číst dále

Bc. Kateřina Červencová

Pracoviště Bohunice

Po vystudování Gymnázia v Karviné jsem si zvolila obor porodní asistentka na Střední zdravotnické škole Ostrava. Na Gynekologicko-porodnickou kliniku FN Brno jsem nastoupila v roce 1995. Sama mám dvě děti, ráda trávím čas v přírodě, mám ráda pohyb a příjemnou společnost. 

Má práce mě i po letech stále naplňuje. Za nejdůležitější při provázení ženy porodem považuji otevřenou a upřímnou komunikaci. Jedině tak mohu ženu poznat a vědět, co je právě pro ni nejlepší. Věřím také v sílu spolupráce s doprovázející osobou a je-li potřeba s lékařem nebo jiným odborníkem z našeho týmu.

Číst dále

Kateřina Jurdová

Pracoviště Bohunice

Práce porodní asistentky mě baví, naplňuje a je mojí velkou součástí. Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a poté vyšší odbornou školu obor porodní asistentka. Absolvovala jsem také specializační studium Intenzivní péče v porodnictví. V roce 2000 jsem nastoupila na Gynekologicko-porodnickou kliniku FN Brno. Patnáct let jsem pracovala na Obilním trhu, nyní je mé pracoviště v Bohunicích. Sama jsem maminkou dvou dětí. Ráda trávím čas v přírodě a s našim psem. 

Vykonávám svojí práce s láskou, empatií a vstřícností. Prioritou je pro mě zdravé miminko a spokojená maminka.

Číst dále

Bc. Pavla Nagy

Pracoviště Obilní trh

To, že jednou budu pracovat v pomáhající profesi, bylo patrné již v mém dětství. Vystudovala jsem zdravotnickou školu a začínala jako sestra na jednotce intenzivní péče. Zároveň jsem začala studovat obor Porodní asistentka a zcela mu propadla. I nadále se v oboru vzdělávám, ať už cestou dostupných kvalifikací, vysokoškolského studia či mezinárodních konferencí. 

Jako porodní asistentka se denně setkávám s očekáváním, bolestí a emocemi všeho druhu. Žádný projev rodící ženy mi není cizí. Dokážu situaci pochopit i proto, že jsem sama maminkou dvou dětí. Vím, jak důležitým momentem v životě ženy je narození vlastního dítěte. Že je to zkušenost jedinečná, nesdělitelná a nepřenosná. A taky vím, jak moc důležité je v takový okamžik mít u sebe člověka, kterému věříte, že vás porodem bezpečně provede. 

A co mohu ženám nabídnout? To, co dle mého názoru porod nejvíce potřebuje. Trpělivost, čas, profesní nadhled a pomocnou ruku. A hlavně víru v ženu samotnou, že i přes vše složité co s sebou porod přináší, v sobě ženy mají schopnost těmto výzvám čelit. Výzvě jménem porod, která každou ženu zcela pohltí, ale na jejímž konci je vysněný cíl. Dítě. Nový začátek.

Číst dále

Bc. Tereza Popelová

Pracoviště Obilní trh

Už při svém studiu jsem věděla, že porodní asistence je pro mě to pravé a hned po dostudování jsem nastoupila na porodní sál do FN Brno. Na mé profesi mě naplňuje její nepředvídatelnost. Jdete do práce a nevíte, jaký příběh ten den zažijete.

Každý porod vnímám zcela individuálně a snažím se vždy napojit na ženu tak, aby byl pro ni příjemný, měla pěknou vzpomínku a těšila se na ten další. Když chce žena přirozený porod, jsem jí na blízku.  Naopak když vidím, že je unavená, začíná být vyčerpaná, domluvíme se, že jí ulevíme od bolesti. Ráda pomáhám druhým. Myslím si, že pro ženu je porod jeden z nejintimnějších okamžiků v životě a je úžasné, když má po boku svého manžela či partnera a porodní asistentku, které věří. 

Miminko je dar a já jsem šťastná, že můžu být u toho, když přichází na svět. Šťastná a zdravá maminka a zdravé miminko je největší radost z každého porodu. 

Číst dále

Bc. Ilona Rašovská

Pracoviště Bohunice

Na Gynekologicko-porodnickou kliniku jsem nastoupila v roce 2000. S výjimkou několika měsíců na jiných odděleních pracuji celou dobu jako porodní asistentka na porodním sále. Sama jsem zde porodila s maximální spokojeností a radostí své dvě děti.

Vždy říkám, že hlavním měřítkem krásného a spokojeného porodu je zdravé miminko a zdravá maminka. Některý porod proběhne zcela přirozeně a bez jakýchkoliv zásahů, někdy si žena zvolí podporu a pomoc formou medikamentózní (jako je epidurální analgezie či jiná analgetika). Vždy je podle mého přesvědčení nejdůležitější optimismus, víra v sama sebe a víra v ty, kteří vás u porodu doprovázejí. Já věřím ve zdravý selský rozum, domluvu rodičky a porodní asistentky a vzájemné porozumění.

Číst dále

Bc. Zuzana Veselá

Pracoviště Obilní trh

„Rodíme se jenom jednou…“ Epikuros ze Samu

Stát se porodní asistentkou nikdy nebyl můj sen, spíš by se to dalo označit za řízení osudu. Od roku 2004 pracuji ve FN Brno a jsem členkou Unie porodních asistentek. S manželem máme dva syny a jako matka vím, jak důležitá je důvěra, jistota a bezpečí nejen během porodu.

Přála bych si, aby každá žena měla svoji porodní asistentku, která by ji provedla těhotenstvím, porodem a šestinedělím. Mám ráda svoji práci. Být porodní asistentkou neberu jako samozřejmost, ale jako privilegium.

Ze srdce vám přeji podporující porod jako jedinečný okamžik v životě celé vaší rodiny.

Číst dále

Mgr. Markéta Zemanová

Pracoviště Obilní trh

,,Porod je cesta sebeobjevování a důvěry sebe v samu a každý porod je jedinečný  a neopakovatelný."

Jsem porodní asistentka s dvacetiletou praxí a širokou škálou vzdělání. To mi umožňuje poskytovat ženám bohatý rozsah péče vycházející z hluboké znalosti vysoce specializované medicínské péče podpořený lidským přístupem celostní medicíny. Jako porodní asistentka jsem se dále vzdělávala v oblasti intenzivní medicíny, pedagogiky, psychologie, psychosomatiky. Každá z těchto oblastí mi poskytla nové dovednosti. Intenzivní medicína mě naučila řešit život ohrožující situace. Pedagogika mě naučila komunikovat a předávat informace. Psychologie a psychosomatika mi pomohly porozumět propojení těla a duše. Z celostní medicíny mě oslovila studia aromaterapie, fytoterapie, akupunktura, homeopatie, hydroterapie, čínské medicíny a masáží. 

Propaguji postupy podporující zdraví, bezpečí a ochranu ženy a dítěte dle nejlepší dostupné odborné péče. Doprovázím je empatickým, lidským a láskyplným přístupem. Stěžejní je pro mě uvědomění, že porodem péče o ženu a dítě nekončí.

Číst dále